Co nowego w WebStorm 2023.1?

WebStorm

Pod koniec marca pojawiła się nowa wersja WebStorm. Poniżej znajdziecie opis nowości, które najbardziej przypadły mi do gustu. Kolejność jest przypadkowa;)

Możliwość uruchamiania testów w konkretnych folderach

Do tej pory, gdy pracowałam na plikach z danej części aplikacji i chciałam uruchomić testy w jakimś folderze, korzystałam z konsoli. Teraz mamy możliwość uruchomienia testów po kliknięciu prawym klawiszem na folder w okienku projektu.

Automatyczna zamiana apostrofów na znaki grawis

Gdy w danym tekście użyjemy znaków wskazujących na to, że potrzebna będzie interpolacja: ${ wówczas apostrofy obejmujące tekst zostaną zamienione na znaki używane w interpolowanych stringach – grawis `.

Przyspieszone indeksowanie

Po otwarciu aplikacji informacje o indeksowaniu są pobierane z cache’a i tylko nowe pliki są indeksowane “od zera”. Dzięki temu nie ma już takiego dużego problemu z czekaniem na pełną możliwość używania środowiska, gdy trwa indeksowanie.

Nowa wersja UI Beta i kilka ulepszeń

UI Beta to nowy, mocno odchudzony UI, który został udostępiony jakiś czas temu. Nowy UI może być mniej przytłaczający dla nowych użytkowników. Jednak ja osobiście jeszcze się do niego nie przekonałam 🙂

Zoom

Bardzo przydatna podczas różnorakich prezentacji możliwość powiększenia kodu bez zmiany czcionki. Jest dostępna zarówno w trybie prezentacji jak i normalnie w IDE.

Opcja dostępna również z klawiatury – za pomocą klawiszy Control + `

Wówczas z menu wybieramy 6 i zobaczymy okno z wyborem opcji.

A jakie są Wasze ulubione nowości we Webstorm 2023.1?

You might also like