Daj się poznać 2017 – a jednak się zgłosiłam

Jest 1 marca i tak samo jak dokładnie rok temu rozpoczął się konkurs “Daj się poznać” 🙂 I tak jak rok temu zgłosiłam się w ostatniej chwili… Jednak tym razem z całkiem innych przyczyn. Generalnie nie miałam zamiaru się zgłaszać, ponieważ dobrze wiem jak wiele czasu i energii pochłania uczestnictwo i w tym roku postanowiłam zająć się różnymi rzeczami, które w zeszłym roku zaniedbałam.

Takim tematem jest na przykład data science i Python, które to mam w głowie od dawna i bardzo chciałabym się przyjrzeć jak się z tym tematem pracuje oraz nauczyć Pythona. I tak w niedzielny poranek (po sobotniej konferencji Boiling Frogs – relacja już wkrótce!) po różnych rozmowach z osobami poznanymi między innymi dzięki zeszłorocznej edycji konkursu DSP podjęłam decyzję – zgłaszam się do tegorocznej edycji!

Przypomniałam sobie jak wiele motywacji mogę zyskać i pomyślałam, że jeśli i tak chcę się czegoś nowego nauczyć, to jest to absolutnie najlepsza okazja!!! Pomysłu szukałam na szybko, ponieważ jak tylko wpisałam data science w Google poczułam przyjemne przytłoczenie ilością materiałów, kursów, zbiorów danych, pomysłów – super! Zatem na konkurs zgłosiłam pomysł stworzenia aplikacji, która wyciąga dane na temat pogody z tweetów. Jednak nie wykluczam a nawet zakładam zmianę tematu w trakcie. Ponieważ jeśli już nauczę się trochę co i jak zapewne przyjdzie mi do głowy coś fajniejszego. Nie wiem czy uda mi się pisać bardzo technicznie i czy w początkowej fazie powstanie jakoś dużo kodu, ale najważniejsze jest dla mnie zdobywanie wiedzy, którą troszkę chcę się tutaj dzielić. Póki co natomiast w jednym z kursów, które przerabiam uczę się wizualizacji danych w Excel:D Kto by pomyślał, że będę coś takiego robić z własnej woli.

W poniedziałek, gdy wypełniłam zgłoszenie konkursowe zalał mnie tak niesamowity optymizm i chęć tworzenia/uczenia się, że zaczęłam się zastanawiać jak ja w ogóle mogłam rozważać nie startowanie:)

Jakby ktoś jeszcze się wahał co do startu, to rejestracja została przedłużona do 12 marca. Zapraszam wszystkich!

You might also like