Data Science – nowe materiały

Niby druga notka nie musi być w temacie konkursowym, ale jakoś tak mi dziś wyszło. Koniecznie chciałam napisać o pewnym nowym znalezisku jakie odkryłam w zeszłym tygodniu. Mianowicie po pierwsze artykuł
“Building a data science portfolio: Storytelling with data”, który krok po krok opowiada jak zacząć przygodę z danymi i Pythonem. Genialny, tylko bardzo długi. Artykuł pochodzi z bardzo ciekawego bloga Dataquest. Jest to platforma do nauki pod hasłem “Become a Data Scientist – Learn by writing code, working with data, and building projects in your browser”. Są tam trzy ścieżki: Data Scientist, Data Analyst i Data Engineer. Jedną z nich wybiera się na początku i następnie realizuje kolejne misje. Logo portalu to rakieta, więc wszystko jest utrzymane w klimacie nieco kosmicznym, co chyba świetnie pasuje do Data Science.

Tryb nauki wygląda bardzo fajnie, bo jest troszkę tekstu do przeczytania, po czym instrukcje do zrealizowania w okienku z Pythonem. Jest to dużo bardziej dynamiczny tryb nauki niż Edx i chyba bardziej mi odpowiada. Nie wiem jeszcze jak dokładnie wygląda ewentualna certyfikacja, bo póki co korzystam z wersji darmowej, ale opłaty są miesięczne/roczne, więc całkiem inaczej niż w Edx, gdzie ostatnio certyfikacja podrożała dwukrotnie.

Chwilowo zatem próbuję swoich sił w misjach Dataquest. Bardzo podoba mi się tam też to, że jest dużo zadań “z życia” – na przykład misje typu “Guided Project: Using Jupyter Notebook. Learn how to perform analysis and communicate results with Jupyter notebook.” albo “Guided Project: Explore U.S. Births. Practice the basics of Python by analyzing births in the U.S.” No ale Edx z kolei ma korzystanie z Azure Machine Learning:) Tak więc mocno się uzupełniają.

 

You might also like