DevDay, DevDay i po DevDayu – jak było?

Dzięki wejściówce wygranej jakiś czas temu na portalu DevTalk miałam okazję uczestniczyć w tegorocznej konferencji DevDay.

Konferencja zorganizowana przez ABB odbywała się już piąty raz. Jednak tym razem, w odróżnieniu od zeszłego roku, wykłady trwały aż dwa dni.

Można więc było się dowiedzieć czego Chad Fowler nauczył się o pracy programisty od dnia w którym napisał książkę “The Passionate Programmer: Creating a Remarkable Career in Software Development”.
Oliver Sturm zaprezentował zbiór strasznych kawałków kodu pod hasłem “Creepy C#” a Scott Allen smaczki z Roslyn.

Było też kilka prezentacji, gdzie początkujący w danym temacie mogli nauczyć się rzeczy od zera. Shay Friedman pokazał krok po kroku jak czarno-białą, nieciekawą stronę zamienić w nowoczesną i przyciągającą wzrok. Rob Conery zapoznał uczestników z NoSQLową bazą danych RethinkDB a Mathew McLoughlin zaprezentował działanie Omnisharp. Jest to zestaw narzędzi, wtyczek do popularnych edytorów a także bibliotek, które to umożliwiają dość wygodne tworzenie aplikacji .NETowych bez używania narzędzi Microsoftu.

Pojawił się również język F#  i to w dość ciekawej odsłonie. Mianowicie użyty w uczeniu maszynowym. Temat przedstawiła Alena Dzenisenka, której postać wydaje mi się dość ciekawa również z uwagi na ogromną ilość doświadczenia zawodowego jak na tak młody wiek.

W trakcie tych dwóch dni prezentacji brakowało mi jednak trochę głębszego wejścia w niektóre tematy, przekazania doświadczeń z dnia codziennego z daną technologią, przykładów “z życia wziętych”. Generalnie rzeczy, których nie znajdziemy w książkach ani internetowych tutorialach czy kursach.

Nie mogę się również doczekać, gdy w sieci ukażą się wykłady w których nie miałam okazji uczestniczyć, ponieważ jak to zwykle na tego typu konferencjach, wykłady odywały się równolegle w dwóch ścieżkach.

 

You might also like