Kalendarium – październik 2018

Kalendarium - wrzesień 2018
Dziś 1 dzień nowego miesiąca, w związku z tym chciałam polecić Wam kilka wydarzeń, które mają miejsce w październiku.

Pierwsze z nich to trwający cały miesiąc Hacktoberfest. Jest to wydarzenie promujące kontrybucję Open Source. Jako właściciele repozytoriów na Github możecie zgłosić swoje repo do Hacktoberfest oznaczając je odpowiednim tagiem a jako zainteresowani włączeniem się w rozwój jakiegoś repo możecie zgłaszać swoje pull requesty do zadań oznaczonych tym tagiem. Bardzo fajne jest też to, że oprócz tagu #hacktoberfest mamy też tag #good first issue – tak oznaczone są zadania, którymi możemy się zająć aby zacząć pracę z Open Source. 
W nagrodę za 5 pull requestów dostaniemy koszulkę. Pamiętajcie tylko, żeby zanim rzucicie się w wir programowania zapoznać się instrukcjami dla kontrybutorów, które sporo właścicieli repozytoriów zamieszcza i trzeba się ich trzymać.
Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału – dwa moje tegoroczne PRy właśnie zostały zaakceptowany! To naprawdę miłe uczucie, że można włączyć się w coś ciekawego. Pamiętajcie, że to nie zawsze musi być coś skomplikowanego – dużą wartością mogą być też pracę nad chociażby dokumentacją.

Z kolei już za tydzień – 8.10 odbędzie się w Krakowie JDD, czyli konferencja skierowana przede wszystkim dla Javowców. Trwa ona dwa dni i są jeszcze bilety! Nawet ze specjalną zniżką dla studentów, tak więc nie czekajcie!

Tymczasem 15.10 także w Krakowie zaplanowano lokalną edycję 4Developers. Szerzej pisałam o niej tutaj. Przypominam, że z kodem MP_Programistka czeka na Was 15% zniżki!  Mam nadzieję, że się tam spotkamy!

23.10 lokalna edycja 4Developers odbywa się w Łodzi. Jeśli tam macie bliżej niż do Krakowa z pewnością będzie to również dobry wybór. Bilety i agendę znajdziecie tutaj.

A gdybyście mieli ochotę trochę pokodować, to czekają na Was hackathony:

– 13 października w RzeszowieSpace Wars – tematyka Blockchain

– 20 października w Warszawie –  Ethereum Hackathon – również Blockchain

– 27 października w WarszawieNowa Strona Danych – tematyka Big Data – organizowany prze Ministerstwo Cyfryzacji

To oczywiście tylko mój subiektywny wybór wydarzeń. Zachęcam do dzielenia się w komentarzu do dzielenia się swoimi planami na październik!

You might also like