Kalendarium – październik 2019

Październik to, jak co roku już od paru lat, przede wszystkim Hacktoberfest! Jest to inicjatywa organizowana przez Digital Ocean, która ma na celu zachęcenie programistów do kontrybucji w projektach Open Source na Github.

Jak to działa?

Kto może wziąć udział? Każdy!
W jakiej technologii? Dowolnej!
Czy musi być doświadczonym programistą/programistką? Absolutnie nie!
Listę issues, którymi możecie się zająć można znaleźć tutaj.

Zasada jest taka, że twórcy projektów Open Source oznaczają niektóre issues w swoich aplikacjach tagiem hacktoberfest. Jeśli dodatkowo task oznaczony jest tagiem good first issue, oznacza to, że jest dobry na wejście i zapoznanie się z danym projektem.

Jednak wcale nie oznacza to, że musicie się ograniczać do tak oznakowanych tasków. Tak naprawdę możecie stworzyć dowolny pull request ze zmianą, jaką proponujecie – może to być jakieś ulepszenie w Waszej ulubionej bibliotece, czy aplikacji albo poprawka do jakiegoś buga.

Co będę z tego mieć?

W tym roku, aby “ukończyć” Hacktoberfest z wynikiem pozytywnym trzeba zrobić cztery pull requesty. W zamian można dostać pamiątkową koszulkę oraz naklejki. Mnie to się póki co udało już dwa razy, czyli w sumie odkąd biorę udział w tym wydarzeniu. Jednak chyba najfajniejsza jest po prostu satysfakcja, że możemy komuś pomóc albo też dołożyć cegiełkę do jakiegoś ulubionego frameworka czy biblioteki.

Powodzenia!

You might also like