Konkurs, konkurs i po konkursie – znowu:)

Tak sobie pisałam i pisałam te notki, że aż przegapiłam, kiedy przekroczyłam regulaminową liczbę 20 notek w ciągu 10 tygodni. A było to 5 notek temu (jeśli liczyć tą to 6). W takim razie dziś postanowiłam napisać sobie jakieś małe podsumowanie.

Przyznam, że tym razem już nie czuję się tak bardzo wygrana jak w poprzedniej edycji po zakończeniu tych trzech miesięcy. W zeszłym roku był to dla mnie pierwszy raz i naprawdę nie sądziłam, że uda mi się te trzy miesiące wytrwać. Tym razem – już wiedziałam, że jestem w stanie czemuś takiemu podołać. Oczywiście tak samo się cieszę, że dotrwałam, bo fajnie jest jednak kolejny raz “się spróbować”. Jednak nie jestem do końca zadowolona z efektu, bo o ile w zeszłym roku maj kończyłam z praktycznie gotową aplikacją o tyle w tym kończę go jedynie z dużą ilością wiedzy w głowie.

Czy bardzo mnie to martwi? Nie do końca, ale trochę mi szkoda, że nie miałam tak dużo czasu jakbym chciała, żeby osiągnąć więcej. Nie mniej – przez czas trwania konkursu nauczyłam się bardzo dużo na temat Pythona i jego możliwości wykorzystania w temacie Data Science. Tą wiedzę zamierzam nadal poszerzać i utrwalać.

No i na koniec – kto powiedział, że “Daj się poznać” nie może trwać cały rok? Właśnie, że może! Niniejszym ogłaszam rozpoczęcie jeszcze jednego pet projectu. Tym razem będzie miał związek z Django, ponieważ chciałabym poznać Pythona również w zastosowaniu związanym z tworzeniem aplikacji przeglądarkowych. Pomysł jaki chcę zrealizować, to w skrócie aplikacja do wybierania filmu na wieczór. Powiedzmy, że chcemy się z kimś umówić na wspólne oglądanie filmu więc przesyłamy sobie mailem propozycje a później się dogadujemy, że to bym obejrzała, a to może a tego to nigdy. Moja aplikacja ma pomóc w dzieleniu się tymi informacjami. Zamiast przesyłać sobie maile, będzie można po prostu wrzucić listę filmów do aplikacji jako propozycji. Aplikacja dociągnie z serwisów takich jak Filmweb czy IMDB informacje na temat filmu – oceny, opis itd by ułatwić wybór filmu i mieć wszystko w jednym miejscu. I teraz osoby korzystające z serwisu mogą sobie wybrać które z propozycji ich interesują i zakolejkować je do obejrzenia lub też odrzucić i wtedy te filmy pozostaną tylko na liście osoby, która je zaproponowała.

Żródła apki znajdziecie na Githubie.

Tak czy inaczej trochę mi smutno, że kolejna edycja DSP dobiegła końca. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i mam nadzieję, że do zobaczenia na Gali w czerwcu!

You might also like