Nowy wygląd ekranu historii zakupów #dajsiepoznac

Dziś zainspirowana rozdziałem na temat “material design” w książce, którą czytam postanowiłam nieco odejść od uprzedniego planu i zmienić wygląd aplikacji na trochę bardziej “stylowy”. Póki co udało mi się uporać z ekranem historii zakupów.

Zamieniłam ListView na RecyclerView i wykorzystałam CardView. Dodałam również małą ikonkę i całość prezentuje się całkiem nieźle:

History - material design

 

W kolejce na odświeżenie czekają kolejne ekrany – w szczególności ekran z przewidywanymi zakupami, bo tam też jest ListView póki co.

Poza tym muszę przyznać, że Genymotion jednak nieco mnie rozczarował przez co, jak widać ze zrzutu ekranu, wróciłam do wbudowanego emulatora. Mianowicie czyszczenie danych z urządzenia jest tylko w płatnej wersji przez co, żeby wyczyścić dane w darmowej trzeba po prostu usunąć urządzenie i dodać nowe. Na dodatek urządzenie można mieć tylko jedno w bezpłatnej wersji. Tak więc ograniczeń trochę jest.

Dziś jeszcze jedno zaskoczenie ze strony Genymotion – mianowicie pojawił się błąd:

Genymotion_error

Wystąpił dokładnie po restarcie, ale wcześniej wszystko działało. Na stackoverflow znalazłam masę porad – od przekompilowania jądra po zmiany ustawień sieciowych w Virtual Box.

A rozwiązanie było dużo prostsze (tego akurat nie znalazłam nigdzie pod ręką) – miałam włączony wbudowany emulator. Prawdopodobnie się pogryzły. Ma to nawet sens:) Ale sensu nie miał ten komunikat za bardzo:(

 

You might also like