Praca w tym tygodniu #dajsiepoznac

Postanowiłam w końcu zmierzyć się z tematem zmiany podejścia do notowania produktów w aplikacji. Nowe podejście miało polegać na notowaniu tego, co właśnie nam się skończyło zamiast jak wcześniej każdego nowego zakupu.Na razie w pełni gotowe jest zaznaczanie produktów i zatwierdzanie dokonania zakupów. Wygląda to mniej więcej tak:

Mark as bought

Jeśli chodzi o obsługę tej funkcjonalności to właśnie pracuję nad odpowiednią zmianą następnej prognozy by wziąć pod uwagę, że użytkownik właśnie coś kupił.

Zrobiłam też ostatnio spory refaktoring, gdyż historia zakupów to już nie historia zakupów. Nad tym jaki zmiany to za sobą pociąga pracuję jeszcze intensywnie w głowie. Na zrzucie ekranu można już zauważyć zmianę nazwy tytułu strony, ale jest to faza zdecydowanie tymczasowa, bo jak widać obecnie cały tytuł się nie mieści.

Kolejna rzecz jaką zamierzam się zająć to możliwość przenoszenia produktów do archiwum.

Zdecydowanie nie zadowala mnie też wygląd tej aplikacji. Pewnie gdyby zobaczył ją jakiś grafik albo ux designer to by ręce załamał;)

Dokucza mi też jedna zmiana na gorsze w Android Studio 2.0 – ewentualnie o czymś nie wiem. Mianowicie podczas debuggowania bardzo dużo czasu zajmuje ewaluacja jeśli jakieś dane są pobierane z bazy danych. Jeśli zdarzy mi się cierpliwie doczekać, to bywa to minuta albo dwie. Niewykluczone zatem, że będę musiała wrócić do starej wersji, ponieważ jednak ważniejsza jest dla mnie szybka analiza problemu niż szybki emulator.

You might also like