Devstyle Speakers #1 [WIDEO]

Tydzień temu spędziłam bardzo motywujący weekend, który dużo mnie nauczył. A był to weekend spędzony na pierwszych warsztatach z cyklu “Devstyle Speakers” organizowanych przez Maćka Aniserowicza.

Były to warsztaty dla prelegentów i w ciągu dwóch dni mieliśmy okazję dowiedzieć się od Rafała Czupryńskiego co nieco o sztuce robienia prezentacji jako dokumentu – czyli jak dotrzeć do naszej grupy docelowej, co powinny zawierać slajdy, jak powinna układać się “akcja”.  Nauczyliśmy się również dużo na temat tego jak stać na scenie, czego unikać mówiąc do ludzi a na co zwracać szczególną uwagę.

Co najważniejsze – nie skończyło się tylko na biernym słuchaniu. Już pierwszego dnia robiliśmy krótkie nagrania krótkich prezentacji (odpowiedzi na kilka pytań), które następnie razem z trenerką (pozdrowienia dla Moniki Malinowskiej) i grupą analizowaliśmy pod kątem tego co było dobrze a co możemy poprawić.

Nasze nowe umiejętności ćwiczyliśmy drugiego dnia, kiedy to mogliśmy zaprezentować jakiś temat przed naszą grupką, która była nastawiona na danie nam rzetelnego feedbacku.

Generalnie idea całych warsztatów jest genialna, ponieważ naprawdę dużo dało mi spotkanie ludzi o podobnych jak moje obawach w kwestii wystąpień. Dobrze też było móc porozmawiać z profesjonalistami – takimi jak Monika czy Rafał. Jeśli więc kiedyś będziecie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Maćka (to na pewno nie ostatni raz) – nie wahajcie się:) Jest to świetna okazja na zdobycie bądż rozwinięcie umiejętności prezentowania się publicznie. Jeśli myślicie o byciu prelegentem na szerszą skalę albo nawet o tym, by w pracy lub na uczelni sensownie się prezentować na wewnętrznych wystąpieniach – to jest świetna okazja, żeby się czegoś nauczyć.

Poniżej znajdziecie wideo z mojego krótkiego wystąpienia na Devstyle Speakers:) Jest to skrócona wersja wystąpienia, które kiedyś chciałabym zrobić w wersji pełnometrażowej – czyli godzinnej albo coś około tego:)

You might also like