Devstyle Speakers #2

Autor zdjęcia: Nikola Król

Tydzień temu – w weekend 24-25 listopada miałam okazję uczestniczyć w drugiej edycji warsztatów Maćka Aniserowicza – “Devstyle Speakers”. O pierwszej edycji możecie przeczytać tutaj. Jak było tym razem?

Otóż tym razem również było wspaniale!
W sobotę – podobnie jak rok temu, zostaliśmy podzieli na dwie grupy i jedna spędzała czas na warsztatach z Maćkiem a druga na warsztatach z Moniką Malinowską.

Każda z części dostarczyła nam masy użytecznych informacji, inspiracji do wykorzystania w naszych przyszłych prezentacjach jak i porad, które są niezbędne byśmy odnieśli sukces jako prelegenci.

Monika, jako że na co dzień szkoli z zakresu wystąpień publicznych i emisji głosu, nauczyła nas o tym co negatywnie wpływa na nasz głos – jak na przykład stres czy nieprawidłowa postawa podczas mówienia i pokazała jak sobie z tym radzić. Oczywiście wszystko to będzie wymagało ćwiczeń, a więc i kolejnych wystąpień:) I jeszcze kolejnych, i jeszcze… ale i tak stres zapewne pozostanie z nami na zawsze, tylko nauczymy się traktować go jako sprzymierzeńca a nie wroga.

Maciek z kolei nauczył nas m.in. jak się zabrać do przygotowywania prezentacji (slajdów jako takich), jak ją skutecznie przeprowadzić, jak się przygotować do prezentacji (w sensie prezencji). Dodatkowo podsunął nam całą masę drobnych porad, które składają się na kawał wiedzy bardzo pomocnej przy wystąpieniach.

Kiedy już się “nauczyliśmy wszystkiego”, przyszła pora na ćwiczenia. Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie krótkiej – max 7 minut prezentacji, którą przedstawi podczas tego weekendu. Prezentacje miały miejsce w sobotnie popołudnie oraz podczas całej niedzieli. Niestety nie byłam w stanie uczestniczyć w niedzielnych prelekcjach do końca, ponieważ musiałam odetchnąć i poukładać sobie w głowie wszystkie nowo zdobyte informacje i porady, aby zastosować je podczas poniedziałkowego wystąpienia na konferencji CoreDump, o którym to napiszę już niedługo!

Jeśli kiedyś chcielibyście wziąć udział w tych warsztatach, to na tej stronie znajdziecie małe info oraz możliwość zapisania się, by dostać informację o kolejnych organizowanych warsztatach tego typu. Naprawdę warto!

Inne relacje z tego wydarzenia znajdziecie tutaj:
https://devstyle.pl/2018/10/30/devstyle-speakers/
https://devstyle.pl/2018/11/24/tak-jest-na-devstyle-speakers-devstyle-vlog-227/
http://foreverframe.net/devstyle-speakers-narodziny-bogow-it/
http://mrdev.pl/devstyle-speakers-rok-po-na-scenie?fbclid=IwAR3wkYjoYVXLGhWKIVI5t0yXzCYCRbelM0PYyMS8jLyorZKVtooZEwLOPkg
http://emi.gd/blog/devstyle-speakers/?fbclid=IwAR1tYdGTHe7qN05GBM2UORar1MSgdOeF39zCBVMGCpOfBvQY0UWuFD_nkpY

Autorka zdjęcia tytułowego: Nikola Król

You might also like