Konferencje, wystąpienia i inne;) – czyli co się działo

Ostatnie miesiące wypełniły mi konferencje, wystąpienia, trochę pracy nad moją aplikacją oraz to co najbardziej lubię – czyli czytanie książek:)

Jako uczestnik miałam okazję być na trzeciej edycji Rzemiosło.it w Rzeszowie. Tym razem konferencja odbyła się w bardzo fajnym hotelu w samym centrum miasta. To na pewno ułatwiło dojazd wielu osobom:)

Moją ulubioną prezentacją na tej konferencji była “Charbusters – 10 mitów o Unicode” Tomka Nurkiewicza. Temat bardzo ciekawy, trudny, momentami zaskakujący – a do tego, ponieważ Tomek to doświadczony prelegent, przedstawiony bardzo fajnie i z pasją.

Tegoroczna edycja miała trzy równoległe ścieżki, więc było w czym wybierać i jak zwykle nieraz trudno się zdecydować co wybrać.

Autorstwo zdjęcia: MrDev

Z kolei jako prelegentka odwiedziłam Zieloną Górę by poprowadzić zamykając prezentację na konferencji Greenfield. Było to dla mnie duże przeżycie i fajne doświadczenie. Jedyny minus prowadzenia ostatniej prelekcji, to że lekki stres towarzyszył mi przez cały dzień, co powodowało, że nie zawsze byłam w stanie się skupić na prezentacjach. A tych było sporo i były bardzo ciekawe.

Moja ulubiona tym razem, to prezentacja Wojtka Kutyły pt “Mity o UX, czyli o bajkach wyssanych z palca”.

Tak więc tu konferencja w sobotę, tam konferencja w sobotę a czas spędzony na pracy w tygodniu mijał błyskawicznie i nie mam pojęcia jak to się stało, że mamy w tym roku już lipiec!

Dodatkowo w wolnych chwilach pracuję intensywnie nad moją androidową aplikacją – Make My Shopping List, którą możecie pamiętać z czasów konkursu Daj się poznać w którym przyniosła mi drugie miejsce:) Co nowego pojawi się w aplikacji już niedługo? Przede wszystkim możliwość logowania się poprzez Google i Facebook oraz synchronizacja danych na temat zakupów w chmurze. Będzie to tym bardziej przydatne, że chciałabym również w tym samym czasie dodać funkcjonalność dzielenia tej listy zakupów ze znajomymi czy rodziną. Nowe funkcjonalności będą zaimplementowane z użyciem Firebase, którego obecnie się uczę i muszę przyznać, że ma całkiem spore możliwości, ale też trochę ograniczeń. Jednak na obecne potrzeby mojej aplikacji będzie idealny. 

Czas wolny pochłonęło mi również czytanie książek, których już w tym roku mam na koncie 61 – listę możecie zobaczyć tutaj: https://www.goodreads.com/review/list/6292918-iwona?shelf=2019

Tymczasem kolejna konferencja na której będę prelegentką już niedługo! 17 sierpnia (w sobotę) w Krakowie. Będzie to DynamIT – całkiem nowa konferencja! Na tej konferencji będą dwie ścieżki – miękka i twarda. Są jeszcze bilety, więc zapraszam – na pewno będzie odlotowo! Ja osobiście nie mogę się doczekać, ponieważ będę na niej mówić o syndromie oszusta. Prezentację na ten temat (“Jestem oszustem;)”) miałam okazję pokazać na marcowej, krakowskiej edycji girls.js i została bardzo fajnie przyjęta.

Autorstwo zdjęcia: girls.js

Było to w wyłącznie kobiecym gronie, bo i girls.js to inicjatywa w której właśnie dziewczyny mogą nauczyć się programowania w javascript. Inicjatywa ta odbywa się co kilka miesięcy w różnych miastach Polski. Jednak nie znaczy to, że prezentacja jest tylko dla dziewczyn!

Jeśli czasem czujesz się jak oszust/oszustka, gdy osiągasz jakiś sukces,

jeśli czujesz, że nie zasłużyłeś/zasłużyłaś na awans lub podwyżkę,

jeśli twoja wiedza zawsze wydaje Ci się niewystarczająca by robić to co robisz to ta prezentacja jest dla Ciebie:)

Powiem Ci skąd takie myśli mogą się brać i jak sobie z nimi radzić, tak aby nic już Ci nie przeszkodziło w osiągnięciu sukcesu i cieszeniu się nim! Do zobaczenia 17 sierpnia w Krakowie na DynamIT!

You might also like