Shopping Advisor – pierwszy wpis już po konkursie:)

Adventure begins

Może to i koniec konkursu, ale nie koniec aplikacji:)

W związku z tym nowym początkiem postanowiłam, że dalszą pracę nad projektem będę znów prowadzić na Ubuntu. Tak tak, narzekałam, ale jednak obiektywnie muszę przyznać, że samo Android Studio a nawet emulator działają na Ubuntu o niebo szybciej niż na Windows, a mnie nie chce się spędzać życia na patrzeniu w pasek postępu:) Przede mną zatem do rozwiązania ten ważny problem, o którym wspominałam i który spowodował, że przeniosłam się na Windows. Mianowicie – kompletne zawieszanie się systemu. Ponieważ teraz nie ma już żadnego terminu będę mogła na spokojnie poszukać rozwiązania.
Przy okazji, gdyby ktoś miał jakiś pomysł czym może być spowodowane to częste zawieszanie się Ubuntu po kilkugodzinnej pracy z Android Studio, chętnie skorzystam:)

Kolejna rzecz – trzeba też podtrzymać i rozwijać wiedzę na temat Androida i Javy jaką przez te trzy miesiące zdobyłam. Na początek na tapetę wzięłam webinar i artykuł “Use Android Studio Like a Pro!” – jest tam szereg przykładów jak pracę z Android uczynić bardziej efektywną i przyjemną:) Skróty podane są dla środowiska Mac OS, ale bez problemu działają na Windows, gdy zamienimy klawisz Cmd (Command) na Ctrl. Przyznam, że nie wszystkie pokazane rzeczy są dla mnie nowe, więc chyba nieźle mi poszło uczenie się Android Studio ostatnio, ale jest parę tricków, które chętnie wdrożę w swojej pracy. Jedyne czego zawsze się boję, przy nauce skrótów klawiaturowych w AS to, że zaczną mi się mieszać z tymi z Visual Studio;)

Tak więc powolutku, nieco wolniej niż wcześniej, rozwijam aplikację i umiejętności.

Na koniec przypominam jeszcze o głosowaniu, które trwa już tylko do soboty – jeśli więc jeszcze nie oddaliście głosu – zapraszam do głosowania: Ankieta

 

You might also like