Shopping Advisor – podsumowanie trzech miesięcy #dajsiepoznac

Ponieważ koniec konkursu Daj się poznać dobiega końca chciałabym najbliższe dwa wpisy poświęcić trochę na podsumowanie a trochę na opisanie moich planów na przyszłość względem aplikacji, którą tworzyłam. Dziś zajmę się właśnie omówieniem i przypomnieniem, do czego ona służy i jak działa.

Otóż celem aplikacji jest wspomaganie nas w planowaniu zakupów codziennych produktów a także tych, które kupujemy rzadziej. Naszym jedynym zadaniem jest regularne wprowadzanie do niej informacji o tym, które produkty nam się skończyły – masło, mleko, proszek do prania itd. Po jakimś czasie aplikacja jest w stanie coraz lepiej przewidywać jak często kończą nam się poszczególne produkty i na ekranie prognoz, który jest podzielony na trzy sekcje – wszystkie, tydzień i miesiąc pokazuje co powinniśmy kupić w najbliższym tygodniu i najbliższym miesiącu. Obok każdego produktu mamy przewidywaną datę, kiedy nam się skończy.

Na wspomnianym ekranie prognoz możemy dokonywać różnych akcji związanych z wprowadzanymi przez nas produktami:

• nowe produkty, które nam się skończyły możemy dodawać korzystając z przycisku + (plus) umieszczonego na dole ekranu. Przycisk ten wyświetla nam okienko dialogowe, które umożliwia wpisanie nazwy produktu, który chcemy dodać. Pole tekstowe posiada funkcję podpowiadania nazw, które użytkownik już kiedyś wprowadził.

screen2

Od razu również aplikacja pyta użytkownika czy chce dodać kolejny produkt.

anotheritem


• produkty, które już mamy na liście również możemy oznaczyć jako skończone – wybieramy z listy produkt lub produkty (pojawi się nam w menu liczba zaznaczonych elementów – w tym przypadku dwa) poprzez pojedyncze tapnięcie i wybieramy z górnego menu przycisk z ikonką smutnej buźki.



• jeśli produkt kupimy, możemy go oznaczyć jako kupiony wybierając go z listy poprzez pojedyncze tapnięcie i wybranie z górnego menu przycisku z ikonką koszyka. Spowoduje to oczywiście zmianę prognozy dla tego przedmiotu.

markasbought


• ostatnie co możemy zrobić na tym ekranie to zarchiwizować dany produkt – podobnie jak poprzednio, zaznaczamy go i wybieramy z menu przycisk z ikonką archiwizacji. Wówczas znika on z ekranu prognoz, ale nadal przechowujemy dane na jego temat. Jeśli użytkownik korzystając z przycisku + (plus) wpisze znów nazwę tego przedmiotu, zadziała podpowiadanie w polu edycyjnym o którym wspomniałam wcześniej i będzie mógł wybrać z listy z podpowiedziami interesujący go produkt. Podpowiadanie działa oczywiście nie tylko dla produktów zarchiwizowanych, ale dla wszystkich, które kiedykolwiek użytkownik do aplikacji wprowadził.

markasarchived

Jak zacząć?

Dla nowych użytkowników, który jeszcze nie mają żadnych produktów w bazie danych uruchamiany jest przewodnik, który pozwala na wprowadzenie produktów, jakie użytkownik kupił w ciągu ostatniego tygodnia a także ostatniego miesiąca.

7days - Wizard

30days - Wizard

Pozwoli to stworzyć wstępne prognozy, które będą stawały się coraz bardziej dokładne w miarę korzystania z aplikacji i regularnego wprowadzania informacji o produktach, które się skończyły.

W kolejnej notce opiszę moje dalsze plany na rozwój aplikacji a także parę przemyśleń na temat konkursu , czasu jaki na to wszystko poświeciłam i czego się nauczyłam.

You might also like