Shopping Advisor – duże zmiany #dajsiepoznac

Ostatnio nastąpiła realizacja paru dużych zmian, które uprościły nieco aplikację i teraz zawiera ona tylko jeden ekran – ekran prognoz oraz przycisk (Floating Button) służący do dodawania produktów, które nam się skończyły.

screen1


Wygląda to teraz tak, że gdy klikniemy ten przycisk pojawia się okienko dialogowe (zamiast wcześniejszego osobnego ekranu) z formularzem jak poniżej.

screen2


Dodatkowo, gdy dodamy już produkt jesteśmy pytani czy chcemy dodać kolejny.

screen3


W ten sposób aplikacja zawiera tylko naprawdę potrzebne użytkownikowi funkcjonalności. Obawiam się jedynie, że początkowo pusty ekran prognoz może być mylący. Chcę wymyślić jakiś sensowny tekst wyświetlany na tym ekranie, by użytkowników nie zniechęcić tą pustą listą. Generalnie w tej kwestii nadal jeszcze szukam inspiracji.

Udało mi się też w pewnym stopniu wdrożyć w aplikacji wzorzec Model View Presenter. W pewnym stopniu – bo nie jestem do końca pewna czy to dokładnie tak lub podobnie powinno wyglądać. Wspierałam się tutorialami i przykładami, ale były bardzo różnorodne i prezentowały czasem dość odmienne podejścia. Wybrałam dość proste podejście i sądząc po tym, że dzięki temu udało się napisać więcej testów, bo warstwy są teraz ładnie rozdzielone, to chyba spełniło swój cel.

Dodałam też do aplikacji Butter Knife – w sumie bardziej po to by spróbować czegoś ciekawego niż z powodu faktycznej potrzeby. W tym momencie jest tak mało kontrolek, że spokojnie można się bez niego obejść.

W testach jak na razie użyłam Mockito.

You might also like