CoreDump – tym razem konferencja z perspektywy prelegentki:)

CoreDump - prelekcja

Dwa tygodnie minęły tak szybko, a mnie ciągle wydaje się, jakby to było wczoraj:)

Dwudniowa konferencja Core Dump w Krakowie miała miejsce 26-27 listopada 2018 i była dla mnie podwójnie wyjątkowa – dlaczego? Ponieważ była to pierwsza konferencja na której mogłam zabrać głos jako prelegent a także… jako uczestnik panelu dyskusyjnego na temat przyszłości pracy:)

Był stres? Oj był!

Do prezentacji przygotowywałam się dość intensywnie i starałam się zrobić to jak najlepiej. Choć nie pierwszy raz występowałam, to tym razem czułam nieco większe obawy. W weekend przed konferencją miałam okazję rozgrzać się trochę na Devstyle Speakers o którym pisałam poprzednio. Z jednej strony napędziło mnie to bardzo pozytywnie a z drugiej strony zabrało nieco czasu, który mogłabym poświęcić na przygotowania. Z perspektywy czasu myślę jednak, że lepiej nie mogłam spędzić tego weekendu przed CoreDump;)

Jak wyszło?

Dobrze:) Jestem zadowolona, ponieważ udało mi się uniknąć niektórych niedociągnięć, które pojawiały się podczas prób przed wystąpieniem. Udało mi się również się nie zestresować i śmiało spoglądać na publiczność. Fajnie było też na koniec usłyszeć kilka słów pozytywnych i dowiedzieć się, że wiedza, która przekazywałam podczas prezentacji przyda się jej słuchaczom. Czyli cały ten stres i czas poświęcony na przygotowania nie poszły na marne. I o to w tym wszystkim przecież chodzi!

Wychodzę z założenia, że jeśli choć jednej osobie, która jest na sali moja prezentacja w czymś pomoże – zmotywuje, pokaże drogę, zainspiruje – to warto to robić!

A o czym ja w ogóle tam opowiadałam?

“Pomysł na tę prezentację przyszedł mi do głowy podczas wakacji w Lizbonie w maju tego roku. Był to pierwszy rok mojej pracy na kontrakcie, całkiem zdalnie, co dawało mi się niemal nieograniczone możliwości urlopowe. I tak pijąc piwo w jednym z lizbońskich pubów, pomyślałam sobie, że chciałabym się doświadczeniami z pracy w tym modelu podzielić”.

Od tych słów zaczyna się moja prezentacja pod tytułem:I o tym właśnie jest – że zmienić pracę na etacie na pracę na kontrakcie nie jest wcale tak trudno jak mogłoby się wydawać. Podczas prezentacji podzieliłam się obawami, jakie miałam zanim podjęłam wyzwanie i o tym, że nie tak trudno było sobie z nimi poradzić, gdy już stawiłam im czoła. Mówiłam o tym, gdzie można szukać pracy, gdy chcemy przejść na kontrakt z współpracą w pełni zdalną – tak jak ja. O tym co trzeba wziąć pod uwagę przy określaniu stawki a także o tym czy praca zdalna to dobry pomysł dla kogoś, kto nigdy tak jeszcze nie pracował. Podzieliłam się też swoimi źródłami wiedzy, które pomogły mi zacząć i które dziś uważam za niezbędne, by poczuć się pewnie w temacie prowadzenia własnej działalności.

O czym jeszcze mówiłam?

Gdy tylko pojawią się nagrania z konferencji na pewno je tutaj podlinkuję i będziecie mogli obejrzeć całość. Mam również nadzieję, że nie będzie to prezentacja “jednego razu” i jeszcze się z nią pokażę nieraz:) Jeśli chcielibyście polecić ten temat na jakiejś grupie, meetupie czy konferencji którą organizujecie – dawajcie znać, chętnie się pojawię i wszystko Wam opowiem!

Obiecany link do nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=lAbBXBTJWSw

You might also like